İzmir Haberleri

İzmir'de ulaşıma EnTaksi müjdesi!

İzmir’de taksi taşımacılığında çığır açacak EnTaksi projesi, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğiyle ile hizmete giriyor.

EnTaksi İzmir’in Kaya Termal Otel’de yapılan tanıtım toplantısından konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kamu destekli bu tip bir projeyi Türkiye’de ilk uygulayan kentin İzmir olduğunu ifade ederek “Çağı yakalamak, çağın sunduğu imkanlarla buluşmak mecburiyetindeyiz” dedi. Uygulamanın bir başlangıç olduğunu ve İzmir’de taksiciliğin gelişmesi için çalışacaklarını dile getiren Soyer, şöyle devam etti: “Bu kentin esnafına hak ettiği yeri sağlayacağız. Biz İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak esnafımızla rekabet etmiyoruz. Tam tersine nerede esnafımız varsa onun işini kolaylaştırmak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz.”

TÜRKİYE’DE BİR İLK

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, “Türkiye’de ilk kez belediye otoritesi ve meslek odası kontrolünde tek merkezli yeni nesil dijital taksi sistemini İzmir’de uyguluyoruz” dedi. Anık şöyle devam etti: “Teknoloji canlı bir organizma gibi sürekli gelişmeye devam ediyor, ona adapte olabilenler yaşıyor, olamayanlar veda ediyor. Bu değişimi yönetemezseniz yarış dışı kalırsınız. Kendimizi geliştirmeli ve yenilemeliyiz. Dünyadaki taksicilik ve ulaşımla ilgili gelişmeleri takip etmek adapte olmak zorundayız.’’dedi.

Uygulamanın ilk kullanıcısı ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer oldu.

Bir cevap yazın