İzmir Haberleri

İzmir'de mimarlık ofisinde etek altı skandalı!

İzmir’de A.T.A. isimli kişinin mimarlık ofisinde skandal yaşandı. A.T.A. isimli patron 21 Eylül 2018’de masanın altından çalışanı B.S.U. isimli kadının masanın altından fotoğraf çekmesiiyle tartışma yaşandı. B.S.U.’nun olaya tanık olan 4 mesai arkadaşı da patronları A.T.A. ile tartışarak ofisi terketti. 

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
B.S.U., İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. A.T.A. hakkında İzmir 48’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

PİŞMAN OLDUĞUNU SÖYLEDİ
Davanın ilk duruşmasına B.S.U. ile taraf avukatları katılırken, tutuksuz sanık A.T.A. gelmedi. Duruşmada tanık olarak dinlenen çalışanlardan E.A.. “Sanık olaydan sonra beni telefonla arayıp, masa altından B.S.U.’nun fotoğraflarını çektiğini anlatıp, pişman olduğunu ve şeytana uyduğunu söyledi” dedi.

İTİRAF ETTİ
Bir başka çalışan T.Z.B. de “Olay günü B.S.U.’nun sanığın odasına hızlı bir şekilde girdiğini, sanığın bunun üzerine çıkıp lavaboya girdiğini gördüm. Girmesi ile çıkması bir oldu. B.S.U.’nun eli ayağı titriyordu. Ertesi gün sanığın eşi beni aradı, sanık ile gece konuştuğunu ve fotoğrafı çektiğini itiraf ettiğini, bunun üzerine sanığı evden kovduğunu anlattı” diye konuştu.

BEL ALTI FOTOĞRAFLAR
G.K. isimle çalışan ise sanığın telefonunda mağdurun fotoğraflarını gördüğünü ileri sürerek, şunları söyledi: “Sanığın, müştekinin bel altı fotoğraflarını çektiğini gördüm. Sanık masadan ayrıldığında, telefonunun tuş kilidi olmadığı için son çekilen fotoğraflara baktım. Fotoğraflar B.S.U.’nun bel altı çekilmiş fotoğraflarıydı.”

Tanıkların dinlenmesinin ardından mahkeme başkanı, duruşmaya gelmeyen sanık A.T.A.’nın bir sonraki oturumda zorla getirilmesine karar verdi. Duruşma ertelendi. Öte yandan Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Derneği (TMMOB) Mimarlar Odası, İl Koordinasyon Kurulu Kadın Çalışma Grubu ve İzmir Kadın Savunma Ağı, duruşmaya katılarak mağdur B.S.U.’ya destek verdi.

Bir cevap yazın