İzmir Haberleri

İzmir'de Meteoroloji'den Ege Bölgesi hava durumu açıklaması! 27 Aralık İzmir, Denizli, Manisa, Muğla, Afyonkarahisar, Uşak, Aydın, Kütahya'da hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 27 Aralık 2019 hava durumu raporu yayımlandı. Meteoroloji’den alınan bilgilere göre Ege Bölgesi parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 3°C
Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLİ °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR °C, 11 °C
Parçalı bulutlu

MANİSA °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu

AYDIN °C, 13°C
Parçalı bulutlu

UŞAK °C, 6°C
Çok bulutlu zamanla parçalı bulutlu

KÜTAHYA °C, 3°C
Karla karışık yağmurlu

MUĞLA °C, 11°C
Az bulutlu

DENİZLERDE HAVA
Çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağmurlu, Rüzgâr: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), akşam güneyi 3 ila 5 (20-40 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam saatlerinde kuzeyi 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, güneyi yer yer 2,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

YURT GENELİNDE HAVA
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Hatay çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların, Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Hakkari çevrelerinde yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı