İzmir Haberleri

İzmir'de koronavirüs paniği!

İlk olarak Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüse karşı Türkiye’de çok fazla önlem alındı. İzmir’de koronavirüs paniği yaşandı. Alınan bilgiye göre, Konak ilçesinde bir kişi, koronavirüs şüphesiyle karantina altına alındı. Çinliler İzmir’deki Tepecik Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. 

İzmir’de, Çin seyahatinden 10 gün önce dönen, öksürük ve ateş şikayetiyle Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen K.Ü. (30), ‘koronavirüs’ olabileceği şüphesi üzerine özel oda hazırlandı. Yapılan tetkikler sonucu K.Ü.’nün ‘koronavirüs’ taşımadığı belirlendi. K.Ü.’nün gözlem altında olduğu belirtildi.

Çin’den dünyaya yayılmaya başlayan koronavirüse karşı büyük bir mücadele başlatıldı. Şimdiye kadar 80 kişinin ölümüne neden olan koronavirüse karşı Türkiye’de de birçok önlem alındı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tüm hazırlıkların yapıldığını bildirdi.

İZMİR’DE KORONAVİRÜS PANİĞİ

İzmir’in Konak ilçesinde, koronavirüs paniği yaşanıyor. Sabahın ilk saatlerinde İzmir’deki Tepecik Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne, karantina altında 1 kişi kaldırıldı. Karantinaya alınan kişinin yüksek ateşi olduğu, gelen bilgiler arasında.

İZMİR SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AÇIKLAMA

İzmir Sağlık Müdürlüğü’nce yapılan yazılı açıklamada, “27 Ocak 2020 tarihinden önce özel hastaneye, sonra Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne öksürük ve ateş yakınması ile başvuran bir hasta, burada önlem amacıyla tek kişilik odada gözlem ve tedavi altına alınmıştır. Hastanın 10 gün önce Çin’e iş seyahati yaptığı belirlendiğinden n-CoV hastalığı yönünden değerlendirilmesine karar verilmiştir. Hastanın, hastalığın görüldüğü Wuhan kentine 600 kilometre uzaklıktaki bir şehirde bulunduğu, bu şehirde n-CoV hastalığının görülmediği tespit edilmiştir. Hastanın yapılan muayenesinde ateş tespit edilmemiş, solunum sıkıntısı bulgusuna rastlanmamıştır” denildi.

Yapılan açıklamada, tanı için gerekli numunelerin alınarak, referans laboratuvarına gönderildiği de belirtildi.

Bir cevap yazın