Yerel

İzmir'de inovasyon kampı

İzmir Ekonomi Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen kampın açılış töreninde konuşan İzmir Kalkınma AjansıYatırım Destek Ofisi Uzmanı Sinem Toktay, GençBizzinovasyon kamplarının, geleceğe hazırlanan meslek lisesi öğrencileri için önemli bir fırsat olduğunu vurguladı. İzmir Kalkınma Ajansı’nın, İzmir’in sürdürülebilir kalkınmasını hedefleyenstratejileridoğrultusundahazırladığıaksiyon planları kapsamındainovasyon kampı gibi etkinlikler düzenlediğini belirten Toktay, gençleri bundan sonraki etkinliklerine de katılmaya davet etti. Toktay, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın 2019 yılı için belirlediği ‘Geleceğim mesleğim’ teması kapsamında birçok farklı etkinlik gerçekleştiriyoruz. Bu kamptaki arkadaşlarımız da meslek liselerinden. Sizler liseden mezun olurken, pek çok öğrencinin üniversiteden mezun olurken sahip olduğu yeteneklere ve kapasiteye sahip şekilde mezun oluyorsunuz. Lütfen bunun farkında olun. Geleceğim mesleğim temasıkapsamındakietkinliklere katılın, fikirlerinize girişimcilik ruhu ekleyerek, genişleterek büyütün ve bu ayrıcalığı ortaya koyarak mezun olun.” dedi.

SORUNLARA ÇÖZÜM GETİRİN

Genç Başarı Eğitim Vakfı Genel Müdürü Emine Seçil Çelebi, vakfın 20 yıl önce ilkokuldan lise son sınıfa kadar gençleri iş yaşamına hazırlamak için kurulduğunu belirterek, “Tüm faaliyetlerde sizlerin okuldan sonraki hayatınıza katkı sağlamak istiyoruz. İnovasyon kampımızda size bir sorun vereceğiz, fakat bu sorunu çözmek için bir proje geliştirmenizi değil bir girişim tasarlamanızı bekliyoruz. Yaptığınız çalışmalar sonucunda girişimlerinizi hayata geçireceğiniz, müşteri kitlenizi belirleyeceğiniz ve soruna çözüm getireceğiniz tasarılar ortaya koyacaksınız.” diye konuştu.

İzmir Bilimpark Genel Müdürü Kayahan Dede’nin de konuşma yaptığı kampta yosun, balık ağları ve plastik kaynaklığı deniz kirliliğini önleyecek çözümlerüretip ilgili iş fikirleri oluşturan öğrenci takımları, iki günlük kamp sonunda projelerini jüriye sundu ve başarılı takımlara ödülleri takdim edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı