İzmir Haberleri

İzmir'de Dr. Kadir Songür'e jiletle saldıran şahsın ifadesi ortaya çıktı!

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 16 Ekim 2019 tarihinde astanede fizik tedavi biriminde görevli asistan doktor Kadir Songür’e hastası olan Bayram K. isimli şahıs boynundan jiletle yaralamıştı. Ölümden dönen Dr. Kadir Songür’e saldıran zanlı olay yerinden kaçmış fakat ekipler tarafından kısa sürede yakalanıp gözaltına alınmıştı. 

İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Bayram K., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

“DOKTORU DÖVMEK İÇİN GİTTİM”
Açılan soruşturma kapsamında saldırgan Bayram K.’nin akıl sağlığının yerinde olup olmadığına dair rapor istendi. Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinden gelen sonuçlarda, şahsın akıl sağlığının yerinde olduğu tespit edildi. Bayram K.’nin, savcılıktaki ifadesinde de, “2-3 yıldır aynı hastaneye ilaç yazdırmak için gidiyorum. Doktorun bana yanlış ilaç vermesi nedeniyle sağlığım bozuldu. Olay günü de hastaneye doktoru dövmek için gittim. Onu öldürmek gibi bir niyetim yoktu. Ayrıca doktorlar beni kale almayıp, benimle dalga geçtiler. Tüm bu nedenler yüzünden çok sinirlendim. Odasında tartışmaya başlayınca masanın üzerinde gördüğüm, jilet olduğunu sonradan öğrendiğim bir şeyi elime aldım. Ancak bunu doktora sallayıp, sallamadığımı hatırlamıyorum” dediği öğrenildi.

13 YILDAN 20 YILA KADAR HAPİS CEZASI
Hakkında düzenlenen iddianamede Bayram K. için “Kişiyi, Yerine Getirdiği Kamu Görevi Nedeniyle Kasten Öldürmeye Teşebbüs” suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istendi. 

Bir cevap yazın