İzmir Haberleri

İzmir'de çocuk istismarını savunan o kadın serbest bırakıldı

Edilen bilgilere göre İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde 5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunulması sonrası instagram hesabından, “4 yaşındaki çocuğun yeri annesinin yanıdır. Bakamıyorsan doğurmayacaksın. Ayrıca bize kötü gibi görünen durumlar belki de bizi daha kötüsünden korumak için öyledir. Yani ilahi adalet var. Yılanın başı küçükken ezilmelidir. O çocuğun ailesi AK Parti’nin yemlediklerinden ise ve bir gün ortalıkta gezinip bilinçsizce AK Parti’yi destekleyenlerden biri olacaksa bugün bunu yaşamış olması daha iyidir. Değmez bu insanların çocukları için bile olsa…” paylaşımını yapan kadının İzmir Karşıyaka’da yaşadığını tespit etti.

Zanlının Mesude Işın Taner, olduğunu belirleyen ekipler, kadını Karşıyaka ilçesindeki evinde gözaltına aldı. Sosyal medya hesabında “yaşam koçluğu yaptığı” yönünde bilgiler bulunan Mesude Işın Taner’nin bu işi yapmadığını beyan ettiği ve emekli olduğunu söylediği öğrenildi.

ÇOK PİŞMANIM

Şüpheli kadının ifadesinde ise yaptığı paylaşımdan pişmanlık duyduğunu belirterek, “Sosyal medya hesabından yorum olarak paylaşmıştım. Çok pişmanım. Silmeye çalıştım ama silene kadar hemen dağıldı.” dediği öğrenildi. Gözaltına alınan şüpheli kadının emniyetteki işlemleri devam ediyor.

İstanbul Küçükçekmece’de, 22 Nisan’da Kanarya Mahallesi’nde 5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunulması üzerine başlatılan soruşturmada, olayın faili olarak gözaltına alınan Pakistan uyruklu şüpheli M.V. tutuklanmıştı.

Bir yanıt yazın