İzmir Haberleri

İzmir'de Çiğli ve Buca belediyelerinde Ekrem İmamoğlu kampanyasına destek

İstanbul 23 Haziran’da seçime gidiyor, İmamoğlu adına başlatılan destek kampanyasına destek çığ gibi büyüyor. Ekrem İmamoğlu’na bir destek de İzmirli başkanlardan geldi.

BAŞKANLAR MAAŞLARINI BAĞIŞLADI

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul’da seçimleri yenileme kararını almasının yankıları sürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 23 Haziran’da yeniden sandığa gidecek olan İstanbul’da hazırlıklar devam ederken Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu da bağış kampanyası başlatmıştı. Birçok kişinin küçük ya da büyük miktarlarla destek verdiği kampanya için Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü de maaşını bağışlama kararı aldı.

MAAŞIMI MİLLET İÇİN BAĞIŞLIYORUM

Gümrükçü, “Millet sayesinde aldığım maaşı millet için bağışlıyorum. Bu bağışı demokrasi hak, hukuk ve adalete sahip çıkmam için yapıyorum” ifadelerini kullandı.  Gümrükçü, seçimlerin yenilenmesi kararı sonrasında isteyenlere İstanbul seçimlerine gitmek için otobüs tahsis edeceğini de açıklamıştı. 

Öte yandan, resmi rakamlara göre 196 bin nüfusu olan Çiğli’de belediye başkanı maaşı nüfus oranına göre hesaplandığı için Gümrükçü’nün maaş bordrosunda bürüt 15 bin TL’lik rakam görünüyor.

MİNİK YAĞIZIN KUMBARASI KAMPANYAYA BAĞIŞLANDI

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ise kampanyayı oğlu Yağız Kaan ile birlikte destekleme kararı aldı. Kılıç açıklamasında, “Oğlum Yağız Kaan’ın kumbarasını, bütün çocuklar demokrasi baharında yaşasınlar diye Ekrem İmamoglu’nun kampanyasına bağışlıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın