Ege Haberleriİzmir HaberleriYerel

İzmir Çiğli’de depo baskını! Kaçak sakatat ve pişmiş kelle ele geçirildi

İzmir'in Çiğli ilçesinde bir depoya ekipler baskın düzenledi. İhbar üzerine harekete geçen ekipler bastıkları depoda lokanta ve restoranlara satılmak üzere olduğu öğrenilen kilolarca sakatat ve pişmiş kelle ele geçirildi.

İzmir’in Çiğli ilçesinde ihbar üzerine harekete geçen ekipler halkın sağlığını tehdir eden bir depoya baskın yaptı. Yapılan baskında lokanta ve restoranlara satılmak üzere kilolarca kaçak sakatat ve pişmiş kelle ele geçirildi.

SAĞLIKSIZ MANZARA ŞOKA UĞRATTI
Çiğli Belediyesine gelen ihbar üzerine harekete geçen Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ataşehir Mahallesi’nde bulunan bir depoya baskın yaptı. Ekipler, ihbar edilen adreste kimseyi bulamazken, karşılaştıkları sağlıksız manzara karşısında şok oldu.

İMHA EDİLDİ
Çiğli Belediyesi ile Tarım İlçe Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen incelemeler sonucu izinsiz ve belgesiz sakatat ve kelle depoladığı tespit edilen depo sahibine para cezası uygulanırken, sakatat ve hayvan kellelerinin saklandığı depo da mühürlendi. Baskında ele geçirilen sakatat ve hayvan kelleleri Tarım İlçe Müdürlüğüne bağlı gıda denetim personelleri ile zabıta ekipleri gözetiminde, Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince çöp kamyonuna yüklenerek imha edildi.

ÇİĞLİ BELEDİYE BAŞKANI KONUŞTU
Halk sağlığının korunması noktasında özenle çalıştıklarını vurgulayan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Halk sağlığıyla kimsenin oynamasına göz yummuyoruz. Bu doğrultuda ilçemiz sınırları içerisinde yer alan pazar, restoran, imalathane ve okullarda zabıta ekiplerimiz aracılığıyla kontrollerimizi düzenli olarak sürdürüyoruz. Bu hizmetlerimizin yanı sıra gelen ihbarları önemsiyor ve gerekli müdahaleyi anında yapıyoruz. Çiğli’deki depoda da onlarca kilo sakatat ele geçirildi ve imha edildi. Halkımızın sağlığına zarar verecek davranışlarda bulunanlara en ağır cezai işlemleri uygulamaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın