İzmir Haberleri

İzmir CHP’de Kongre! İsimler Netleşmeye Başlıyor!

KARŞIYAKA

8 Kasım’da başlayan ve 1 Aralık’ta sona eren mahalle delege seçimlerinde tansiyonun en yüksek olduğu ilçelerden biri olan Karşıyaka’da; mevcut Başkan Uğur Yıldırım ilçe başkanlığı için aday olmazken, adaylık için, Nurşen Balcı, Serdar Koç ve Sedrettin Coşkuner’in isimleri geçiyor.

BUCA

Buca’da mevcut İlçe Başkanı Kasım Akdağ da aday olmazken; CHP İzmir’de 2015’teki ön seçimden çıkıp milletvekili adayı olan ancak seçilemeyen ve ilçe başkanlığı için adaylığını açıklayan Ali Hıdır Uludağ’ı destekleyeceği öğrenildi.

BAYRAKLI

Aday bolluğu yaşanan Bayraklı’da ise, ilçe Başkanı Cemalettin Alper’in adaylık noktasında Ankara’dan işaret beklediği ve kulislere yansıyanlara göre, karşısında bir aday olmazsa aday olacağı konuşuluyor. Öte yandan; İl Eski Başkanı Selçuk Ayhan’ın yanı sıra; Songül Gök, Pınar Susmuş ve Ali Rıfat Koç da adaylığını açıkladı.

NARLIDERE

Göreve geldiği günden itibaren bu görevin 2 yıldan fazla yapılmaması gerektiğini ifade eden Narlıdere İlçe Başkanı Şahin Fırat, henüz net bir açıklama yapmazken; İlçe Sekreteri Serkan Çağlar adaylığını açıkladı.

MENEMEN

Menemen’de mevcut ilçe Başkanı Ahmet Serdar Değirmenci, yeniden aday olarak ilçe başkanlığına devam etmek isterken, resmi bir açıklamada bulunmadı. Öte yandan; Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un, Değirmenci’yi desteklemediği de kulislerde konuşuluyor. Mehmet Kaya ilçe başkanlığı için adaylığını açıklarken; Sadık Tanrıverdi, İmam Yıldırım ve Mehmet Çoban’ın da adaylık için çalışmalarda bulunduğu ifade ediliyor.

BALÇOVA

Balçova İlçe Başkanı Aygül Eryılmaz, henüz adaylık konusunda bir açıklama yapmazken, kulislerde tekrar aday olma yönünde nabız yokladığı öğrenildi.

YENİDEN ‘VARIM’ DEDİLER

Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan, Bornova Belediye Başkanı Asım Güven, Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız ve Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen ise, yeni dönem için yeniden aday olduklarını açıkladılar.

Bir cevap yazın