İzmir Haberleri

İzmir Çeşme’de maske ve sosyal mesafeden ceza yağdı!

İzmir'in gözde tatil mekanlarından biri olan Çeşme tatilcilerin akınına uğradı. Maske ve sosyal mesafe kuralına uymayan vatandaşlara yapılan denetimlerde toplam 280 bin tl ceza kesildi.

İzmir’in Çeşme ilçesinde Kurban Bayramının 2. ve 3. günü denetimler arttırılarak maske ve sosyal mesafe kuralına uymayan 107 vatandaşa ceza yazıldı.

300 POLİSE TAKVİYE

İzmir’in turizm ilçesi Çeşme’de Kurban Bayramı’nda polis ekipleri denetimlerini artırdı. Yapılan uygulamalarda, ilçedeki 300 polise takviye olarak İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı 200 polis de görev aldı.

Çeşme Emniyet Müdürü Gürcan Alev’in koordinasyonunda bayramın ikinci ve üçüncü gününde ilçedeki beach club, restoran, bar ve müzik yayını yapan eğlence mekanlarında maske kullanımı ve sosyal mesafe kuralına yönelik denetimler yapıldı.

280 BİN TL CEZA

İlçe merkezi başta olmak üzere Dalyan, Aya Yorgi, Ilıca, Çiftlikköy, Ovacık, Alaçatı’da yapılan uygulamalarda, maske takmayan kişiler ile sosyal mesafeye uyulmayan işletmelere ceza kesildi.

İşletmelerin resmi evrakları da kontrol edildi. İki gün boyunca sürdürülen denetimlerde 51 işletme ve 107 kişiye toplam 280 bin TL para cezası uygulandı.

Polisin, sezonun başladığı haziran ayından bu yana yaptığı denetimlerde de maske takmayan ve sosyal mesafeye uymayan kişi ve işletmelere 500’ün üzerinde para cezası kesildiği bildirildi.