Gündemİzmir Haberleri

İzmir Çeşme’de koronavirüs tedbirlerine uymayan 5 mekan kapatıldı!

Kurban Bayramı'nda 'beach'ler ve eğlence mekanları vatandaşların akınına uğradı. Sosyal mesafe ve maske kurallarına dikkat edilmemesi sonucunda kaymakamlık devreye girdi. İzmir'in Çeşme ilçesinde bulunan 5 ünlü eğlence mekanı daha koronavirüs tedbirlerine uyulmaması nedeniyle kapatıldı. 

İzmir’in Çeşme ilçesinde koronavirüs denetimleri devam ediyor. Çeşme’de bulunan 5 ünlü eğlence mekanı daha koronavirüs tedbirlerine uyulmaması nedeniyle kapatıldı. Çeşme İlçe Hıfzısıhha Kurulu, The Mob, Modeo, Limon Alaçatı, Porto Fenari ve Tren Port isimli 5 işletmeyi koronavirüs tedbirlerine uymaması nedeniyle 15 gün süreyle kapattı.

Çeşme Kaymakamlığı tarafından resmi internet sitesinde yayınlanan kararda şu ifadelere yer verildi;

“Çeşme İlçe Hıfzısıhha Kurulu’nun 10 Ağustos 2020 tarihli ve 2020/75 sayılı kararı ile ilçemizde faaliyet gösteren 5 işletmenin toplum sağlığı için tehlike arz eden eylemlerinin/ faaliyetlerinin devamlılık gösterdiği anlaşıldığından, (15) gün süre ile kapatılmasına karar verilmiştir. Söz konusu iş yerleri 11 Ağustos 2020 tarihi itibariyle kapatılmıştır. Halkımıza duyurulur.”