Gündemİzmir Haberleri

İzmir Çeşme’de 5 işletme tedbirsizlikten kapatıldı!

İzmir'in gözde turizm cenneti Çeşme'de koronavirüs ile mücadele kapsamında virüsün yayılmasını engellemek amacı ile alınan tedbirlere uymayan 5 işletme Çeşme İlçe Hıfzısıhha Kurulu kararı ile 15 gün süreyle kapatıldı. Böylece Çeşme'de tedbirsizlik yüzünden kapatılan işletme sayısı 16'ya yükseldi.

İzmir’in Çeşme ilçesinde koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere uymayan 5 işletme Çeşme İlçe Hıfzısıhha Kurulu tarafından 15 günlük süre ile kapatılmasına karar verildi.

Çeşme Kaymakamlığı resmi internet sayfasında yayınlanan kararda şöyle denildi:

“Çeşme İlçe Hıfzısıhha Kurulunun 17 Ağustos 2020 tarihli ve 2020/77 sayılı kararı ile ilçemizde faaliyet gösteren 5 işletmenin toplum sağlığı için tehlike arz eden eylemlerinin / faaliyetlerinin devamlılık gösterdiği anlaşıldığından, 1593 sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanununun 261. ve 282. maddesi uyarınca 15 gün süre ile kapatılmasına karar verilmiştir. Söz konusu işyerleri 18 Ağustos 2020 tarihi itibariyle kapatılmıştır. Halkımıza duyurulur.”

Çeşme İlçe Hıfzısıhha Kurulunun son aldığı kararın ardından, Çeşme’de aynı gerekçelerle kapatılan işletme sayısı 16’ya yükseldi.