İzmir Haberleri

İzmir Çeşme’de 1500 liralık localar için ekipler harekete geçti!

İzmir'in Çeşme ilçesi Altınkm plajına gelen vatandaşların isyanı nedeniyle Belediye ekipleri harekete geçti. Şezlong ve günlüğü 1500 lira olan localar nedeniyle denize gire yerlerinin kııtlı oluğunu savunan vatandaşların sesine kulak veren ekipler tepkilere neden olan locaları iş makineleriyle sahilden kaldırdı.

İzmir’in Çeşme ilçesinde Altınkum plajına gelen tatilcilerin isyanına beledi kulak verdi. Şezlong ve günlüğü 1500 lira olan localar nedeniyle denize girecek alanın kısıtlı olduğunu savunan vatandaşlar için ekipler harekete geçti.

TEPKİ GÖSTERDİ

Yaklaşık 50 kilometrelik sahil kıyısı ve 50’nin üzerinde plajıyla, turizmin gözde merkezlerinden olan Çeşme’de, vatandaşlar, çeşitli işletmelerin kumsallara koyduğu şezlong ve günlüğü 1500 liralık ahşap localar nedeniyle denize girecekleri alanların kısıtlandığını belirterek, tepki gösterdi.

İnce taneli ve altın rengi kumuyla gözde sahillerden biri olan Altınkum’daki özel işletmeler de vatandaşın tepkisine neden oldu.

İŞLETMEYE HERHANGİ BİR CEZA KESİLMEDİ

Vatandaşların DHA aracılığıyla yaşanan olaya tepki göstermesinin ardından Çeşme Belediyesi harekete geçti. Belediye ekipleri tepkilere neden olan locaları iş makineleriyle sahilden kaldırdı. İşletmeye ise herhangi bir cezanın kesilmediği öğrenildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu