Gündemİzmir Haberleri

İzmir-Çeşme Otoyolu’nda zincirleme trafik kazası! Araçlar birbirine girdi

İzmir-Çeşme Otoyolu’nda sabah saat 11.30 sıralarında zincirleme trafik kazası meydana geldi. Sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybeden bir otomobil, başka bir otomobil ile kazaya karışında aynı yönde seyir halinde olan araçlar da birbirine girdi. 9 aracın karıştığı kaza sonucunda 3 kişi hafif şekilde yaralandı ve otomobillerde hasar oluştu.

Edinilen bilgiye göre kaza saat 11.30 sıralarında İzmir – Çeşme Otoyolu Güzelbahçe sapağı yakınlarında meydana geldi. İddiaya göre direksiyon hakimiyetini kaybeden bir otomobil, başka bir otomobil ile kazaya karışınca takip mesafesine dikkat etmeyen sürücüler de diğer araçlara çarptı.

3 KİŞİ HAFİF YARALANDI

Bayram tatili nedeniyle Çeşme’ye gideceklerin kullanmasından dolayı yoğun olan otoyolda, 9 aracın karıştığı zincirleme kaza meydana geldi. Kazayı gören diğer sürücülerin ihbarı üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kazada 3 kişinin hafif şekilde yaralandığı öğrenildi. Kaza sebebiyle İzmir Çeşme Otoyolu’ndaki yoğun trafik, bir süreliğine tıkandı. Kaza yapan araçların yoldan çekilmesi sonrası trafik normal akışına döndü.

KAZA ANI KAYDEDİLDİ

Öte yandan meydana gelen kaza, bir aracın araç içi kamerası tarafından görüntülendi. Görüntüde yolda seyir halinde olan bir aracın öndeki araca çarptıktan sonra arkasından gelen araçların birbirine çarptığı görüldü.
Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.