İzmir Haberleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden havai fişek kararı!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, belediye etkinliklerinde havai fişek gösterilerine yer vermeyeceklerini duyurdu. Soyer, yaptığı açıklamada ''İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak bundan sonra etkinliklerimizde havai fişek gösterisine yer vermeyeceğiz.'' dedi. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, belediye etkinliklerinde bundan sonra hava fişek gösterilerine yer verilmeyeceği duyurdu. Soyer, Twitter hesabından yaptığı açıklamada ”İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak bundan sonra etkinliklerimizde havai fişek gösterisine yer vermeyeceğiz. Özel gün kutlamalarını tüm görkemiyle sürdüreceğiz.” dedi.

Sakarya’daki patlamanın ardından havai fişek gösterileri konusunu gözden geçirdiklerini bildiren Soyer, “Üretiminden gösterisine kadar her yanıyla yaşama zarar veren bu eğlence biçiminden İzmir’de derhal uzaklaşılması gerektiğini düşünüyorum. İzmir Büyükşehir Belediyesinin bundan sonra etkinliklerinde havai fişek kullanmayacağını buradan ilan ediyorum. İzmirli hemşehrilerimin yaşama verdiği kıymeti çok iyi bildiğimden bu konuda beni destekleyeceklerinden şüphe duymuyorum.” ifadelerini kullandı. Soyer, ilçe belediye başkanlarına da etkinliklerde havai fişek kullanmama çağrısında bulundu.

Soyer, Twitter hesabından yaptığı açıklamada ”İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak bundan sonra etkinliklerimizde havai fişek gösterisine yer vermeyeceğiz. Özel gün kutlamalarını tüm görkemiyle sürdüreceğiz. Ancak beş dakikalık gösterinin bize vereceği keyif yüzünden canlıların ölmesine, doğanın kirlenmesine müsaade etmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu