İzmir Haberleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde yeni kadro atamaları! Tunç Soyer düğmeye bastı

Yerel seçim sonrası İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Tunç Soyer’in kadro değişikliği sürüyor.

ANA BİNADAKİ DEĞİŞİKLİKLER İLERİ TARİHE ATILDI

Göreve geldikten sonra başkanlık ve özel kalem müdürlüğü gibi yakın birimlerde çalışma yapan Soyer, danışman kadrosunu atamıştı. Soyer, Büyükşehir Belediyesi’ndeki en üst değişikliği Konak Belediye Başkan Yardımcılığı’ndan getirdiği Eser Atak’ı genel sekreter yardımcısı kadrosuna atayarak yapmıştı. Soyer, araştırma ve incelemelerinin ardından belediye başkanlığı makamının bulunduğu ana binadaki değişiklikleri bir sonraya bıraktı.

İZSU’DA DEĞİŞİKLİK

Bringleri alan Soyer, İZSU Genel Müdürlüğü’ne ESHOT Genel Müdürü Raif Canbek’i görevlendirdi. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun eşi olan Fügen Selvitopu emekliye ayrıldı. Selvitopu’nun alt kadrosunda çalışan bazı genel müdür yardımcıları ve daire başkanlarının da önümüzdeki günlerde görevden alınacağı öğrenildi. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Fen İşleri Daire Başkanlığı ve Genel Sekreter Yardımcılığı gibi teknik birimleri de yöneten Canbek, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yargılandığı dava sürecinde yapılan operasyonlarda genel sekreterliğe vekalet etmişti. Kocaoğlu’nun ESHOT Genel Müdürü olarak görevlendirdiği Canbek’in 7-8 ay süreyle yaş haddinden emekli olana kadar İZSU’ya bakacağı belirtildi. 

ESHOT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDE DEĞİŞİKLİK

Öte yandan ESHOT Genel Müdürlüğü’ne ise İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulunan Erhan Bey’in getirileceği öğrenildi. Bey, Kocaoğlu döneminde emekliye ayrılmış, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne genel sekreter kadrosunda gideceği belirtilmişti. O transfer gerçekleşmeyince Bey, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yana tercih kullandı. 

İZBETON’DA KRİTİK DEĞİŞİKLİK

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin mali ve ekonomik açıdan en önemli şirketleri arasında yer alan İZBETON’da Genel Müdür Hüseyin Sezer’in ardından beklenen atama gerçekleştirildi. Sezer’in yerine İZBETON’a Burak Alp Ersen getirildi. Ersen, 2019 yerel seçimlerinde CHP’den Tire Belediye Başkan Aday Adayı olmuştu.

YENİ İZFAŞ GENEL MÜDÜRÜ O İSİM OLDU

Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilmeden ilk istifa eden bürokratlar arasında yer alan İZFAŞ Genel Müdürü Gül Şener’in yerine de atama yaptı. SODEM’den birlikte çalıştığı Avukat Canan Karaosmanoğlu şirketin yeni genel müdürü oldu. Belediyenin, fuarcılık şirketi İZFAŞ’ın uzun süredir yönetim kadrosunda boşluk bulunuyordu.

BİR DEĞİŞİKLİK DE İZELMAN’DA

Yerel seçimde CHP’den Karabağlar Belediye Başkanlığına aday adayı olan Avukat Heval Savaş Kaya da beklenen göreve getirildi. Belediyenin personel ve insan kaynakları şirketi olan 10 bin kişinin üzerinde çalışana sahip İZELMAN’ın genel müdürü oldu. Eski Genel Müdür Hüseyin Kırmızı ile belediyenin yolları geçen hafta ayrılmıştı. 

Öte yandan Konak eski İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak, Ege Şehir Planlama Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirildi. 

Bir cevap yazın