İzmir Haberleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde Okullardaki Gribe Karşı İlaçlama Uygulaması

İzmir Büyükşehir Belediyesi, özellikle kış aylarında artan ve ülke genelinde salgın haline gelen grip hastalığına karşı çocukları korumak için okulları ilaçlıyor. Virüs, bakteri ve haşerelere karşı yıl boyu ilaçlama yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi, okulların tatile girmesiyle birlikte çalışmalarını hızlandırdı.

Okullarda salgın hastalıklara neden olan virüs, bakteri ve haşerelere karşı yıl boyu ilaçlama yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığı, okulların tatile girmesiyle birlikte çalışmalarını hızlandırdı. 2020’nin başından itibaren ilaçlama yapılan okul sayısı 80’i buldu. Öğrencilerin sağlıklı ortamda eğitim görmelerini sağlamak ve hasta olmalarını önlemek için çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler sınıfları, koridorları ve tuvaletleri dezenfekte etti.

İlaçlamalar Hangi Zamanlarda Yapılacak?

Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’in 30 ilçesindeki okullardan gelen talep doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar tatillerde, hafta sonları ve hafta içi eğitim saatleri dışında gerçekleştiriliyor.

Bir cevap yazın