İzmir Haberleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde kadro atamaları belli oldu! Tunç Soyer açıkladı

Yerel seçimlerin ardından Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Tunç Soyer, başkanlık, özel kalem müdürlüğü ve genel sekreter yardımcılığı gibi yakın birimlerde kadro atamaları yapmıştı.

TURGAZ BOZOĞLU’NA GÖREV

Soyer araştırma ve incelemelerinin ardından belediye şirket ana kademeleri için hamlesini yaptı. Şirket yönetim kurulunda ise sürpriz isimler yer aldı. CHP Genel Merkez’de Kılıçdaroğlu’nun ve partinin ekonomi danışmanı Turgay Bozoğlu, İZDENİZ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atandı. 

İKİ İSİM İYİ PARTİ’DEN

Parti Sivil Toplum Kuruluşları ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Ersagun Yücel İZBELCOM A.Ş.’nin Genel Müdürü oldu. ÜNİBEL A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne atanan Nihal Ağca, 2011 seçimlerinde Cumhurbaşkanı Adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçim kampanyasında siyasi partiler koordinasyonunu yapmıştı. Ağca ayrıca 27. dönem İYİ Parti Adana milletvekili adayı olmuştu.

ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARINA GÖREV

İstanbul’un Silivri ilçesi belediye başkanlığını yapan ve seçimi kaybeden Özcan Işıklar, Grand Plaza A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı oldu. İzmir basının önemli isimlerinden, eski Konak Belediye Başkanı Erdal İzgi ise İZBELCOM Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atandı. Mimarlar Odası İzmir Şube Sekreteri Nilüfer Çınarlı Mutlu, ÜNİBEL A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atandı. Eski başkan Aziz Kocaoğlu’nun 2007 yılında görev yerini değiştirdiği Hemşehri İletişim Merkezi Sorumlusu Ekrem Tükenmez, EGEŞEHİR PL. A. Ş. Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

31 Mart yerel seçimleri sürecinde CHP’den Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı olan Heval Savaş Kaya İZBETON A.Ş.’ye Genel Müdür oldu. CHP Konak İlçe eski Başkanı Şakir Başak, EGEŞEHİR PL.AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı. Mersin Büyükşehir Belediye Genel Sekreterliği için geçen Erhan Bey, İZULAŞ Yönetim Kurulu başkanı oldu. CHP’den Tire Belediye Başkan aday adayı olan Burak Alp Ersen İZELMAN’a Genel Müdür olarak atandı. İşte atanan isimlerin listesi:

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı