Ege HaberleriGündemİzmir HaberleriYerel

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Seferleri İle İlgili Duyurdu!

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü tarafından alınan kararla birlikte Türkiye Kalite Derneği İzmir Şubesi’ne üye oldu. ESHOT’un mevcut hizmet standartlarını arttırmak için iş birliği yapan iki kuruluş sürdürülebilir hizmet kalitesi hedefi doğrultusunda ESHOT kalitesini arttırmak için birlikte çalışacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü hizmet kalitesini daha da artırma ve sürdürülebilir kılma hedefi doğrultusunda Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi’ne üye oldu. İmzalanan protokol sonrası KalDer İzmir Şubesi Başkanı Dr. Senem Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri, ESHOT Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

KalDer İle Olan İşbirliği ESHOT’a Ve İzmirlilere Faydalı Olacak

Türk Standartları Enstitüsü’nden (TSE) verilen ve uluslararası akreditasyona sahip pek çok kalite belgelerinin olduğunu hatırlatan ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey, “Kurumumuz, TSE belgelerinin gerektirdiği şartları sürekli yerine getirmek ve revize etmek zorunda. Bunları titizlikle takip ediyoruz. Kentte toplu ulaşım hizmeti, ağırlıklı olarak ESHOT filosuyla veriliyor. Dolayısıyla hizmet kalitemizi sürdürülebilir kılmamız gerekiyor. Bu doğrultuda imza attığımız KalDer üyeliğinin de ESHOT’a ve dolayısıyla hizmetten yararlanan hemşehrilerimize büyük faydası olacağına inanıyorum” dedi.

ESHOT Hizmeti İçin Çalışmalar Başlayacak

ESHOT yöneticileri ve KalDer uzmanları, hizmetin daha da iyileştirilmesi için birlikte çalışacak. Yurtiçi ve dışındaki benzer işletmelerin işleyişleri incelenecek. ESHOT personeli, KalDer eğitimlerine katılacak. Verilen ya da verilmesi planlanan hizmetlerle ilgili saha araştırmaları yapılacak. Farklı yaş gruplarından yolcularla bir araya gelinecek söyleşiler düzenlenecek; vatandaşların proje fikirleri alınacak.