Ege Haberleriİzmir HaberleriManşetYerel

İzmir Büyükşehir Belediyesi duyurdu: Ramazan ayında pide bu fiyata satılacak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi yaptığı yazılı açıklama ile İzmir’de pide fiyatlarını duyurdu. Peki, Ramazan ayında İzmir’de pide kaç TL’den satılacak? İşte merak edilen sorunun cevabı…

Ramazan ayının simgesi pide için İzmir’de fiyatlar belli oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi açıklamalarına göre, Ramazan ayında Kent Ekmek büfelerinde satışa sunulacak pidenin satış fiyatını 1,5 TL olarak belirledi. Kent Ekmek Fabrikası’nın hijyenik koşullarda ürettiği 250 gramlık Ramazan pideleri 60 ayrı büfede İzmirlilere sunulacak.

İzmirlilere hijyenik koşullarda üretilmiş, katkısız ve uygun fiyatlı ekmek sunmak için kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Ekmek Fabrikası, Ramazan ayı boyunca üreteceği 250 gramlık Ramazan pidesini 1,5 TL’den satacak. Kent Ekmek üretmeyi planladığı günlük 15 bin Ramazan pidesini 60 Kent Ekmek Satış Büfesi’nde satışa sunacak.

Pideler büfelerden 11.00-18.00 saatleri arasında satın alınabilecek.

 

Pideler büfelerden 11.00-18.00 saatleri arasında satın alınabilecek. Modern makinelerle el değmeden üretilen ekmek ve pidelerde, un, su, tuz ve maya kullanılıyor. Ayrıca tesiste ekmek üretimi de devam ediyor. Kent Ekmek Şubeleri’nde 250 gram ekmek 1,25 TL olarak satışa sunuluyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Grand Plaza A.Ş’ye bağlı Kent Ekmek Fabrikası’nda beyaz, kepekli ve glütensiz ekmek üretiliyor.

Öte yandan İzmir’de ilk imsak (sahur) 05:05’de ilk iftar ise 19:52’de yapılacak.