İzmir Haberleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi duyurdu: Depremzedelerin bunlara ihtiyacı var!

İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi internet sayfası üzerinden yaptığı açıklama ile depremzedelerin ihtiyaç listesinin oluşturulduğunu duyurdu. Yardım etmek isteyen kişilerin Fuar İzmir’e teslimde bulunabileceği bildirildi.

İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin yaraları sarılmaya devam ediliyor. Bu kapsamda İzmir Büyükşehir Belediyesi depremzedeler için ihtiyaç listesi oluşturdu. Çadırlarda kalan yüzlerce depremzede için yardımda bulunmak isteyen kişiler, sivil toplum kuruluşları ve şirketlerin Fuar İzmir’e teslimde bulunabileceği açıklandı.

Depremzedeler için ihtiyaç listesi şöyle:

Yeni koruyucu kıyafet (Kazaki polar, içlik, eldiven, bere, atkı vs.), termal giysiler, çocuk botu, yetişkin botu, ayakkabı, çocuk mont, yetişkin montu, yağmurluk, şemsiye, çay, şeker, sahra hastanesi yatağı (kampet), tüplü dış mekân ısıtıcı, palmiye tipi soba için tüp, cep sobası, çadır içi pilli aydınlatma, çadır içi aydınlatmaya uygun pil, 2 kilogramlık yangın tüpü, kamp sandalyesi, plastik masa, tek kullanımlık banyo havlusu, el havlusu, kolonya, ilkyardım seti, mobil tuvalet, mobil duş, dezenfektan ve eğitim için tablet.

Konutlara yerleştirilecek depremzedeler için ihtiyaç listesi şöyle:

Karyola ve yatak, yorgan, yastık, nevresim takımı, çamaşır makinesi, buzdolabı, ocak, fırın, bulaşık makinesi, termosifon ve televizyon.

Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi, başlattığı Bir Kira Bir Yuva kampanyasıyla depremzedelerin beşer aylık kiralarını toplamayı hedefliyor. Diğer taraftan, Biz Varız Dayanışması kapsamında Biz İzmir sanal platformu ve Halkın Bakkalı üzerinden başlatılan yardım kampanyası da devam ediyor. İyiliksever vatandaşlar, hazır gıda ve hijyen paketlerinden satın alarak, deprem mağdurlarına destek oluyor.