İzmir Haberleri

İzmir Buca’daki soyguncular altınları gömmüşler!

İzmir‘in Buca ilçesi Gediz Mahallesi’nde bulunan bir kuyumcuya 24 Aralık’ta yüzlerinde maske ve silahlarla giren 1’i kadın 3 zanlı, yüklü miktarda altın çalıp kuyumcu ile yandaki dükkan sahibini vurarak kaçmışlardı. Soyguncular bugün yakalandı. Çalınan altınlar polis ekipleri tarafından gömülü halde bulundu.

Soygun sonrasında İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, kaçan soyguncuları yakalamak için kuyumcu dükkanının yakın çevresini incelemeye başladı. Bölgede yapılan araştırmalar sonucunda araçlar ve şüpheli şahıslar değerlendirildi. Olay yerinden 1 araç ve sürücüsü tespit edildi. Soygundaki şüphelilerin yakalanmasına yönelik olarak 4 farklı adrese yapılan operasyon sonucu olayı gerçekleştirilen R.A., B.A., H.A., ve H.A. isimli 4 kişi yakalanarak gözaltına alındı. 

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Çalıntı altınların bulunmasına yönelik yapılan araştırmalar sonucu ise ikametlerinin yakınındaki ağaçlık alanda toprağa gömülü vaziyette biri kuru sıkı olmak üzere 2 adet tabanca ve 34 adet değişik ebat ve gramajlarda altın bilezik bulunarak muhafaza altına alındı. 

Yakalanan şüphelilerin gözaltında verdikleri ifadenin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi. 

Bir cevap yazın