Gündemİzmir Haberleri

İzmir Buca’da işçi midibüsü kaza yaptı! Çok sayıda yaralı var

İzmir’in Buca ilçesine bağlı İnönü Mahallesi 677 sokakta fabrika çalışanlarını taşıyan 35 S 87139 plakalı Mustafa Pakdemirli idaresindeki işçi midibüsü Krabağlar’dan Buca istikametine gittiği sırada nedeni bilinemeyen bir sebepten dolayı sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kaldırıma çıkarak, mobilya mağazasına girdi.

Meydana gelen korkunç kazada mağaza ve binada hasara neden olan midibüste bulunan 11 işçi ile şoför Pakdemirli yaralandı.

12 KİŞİ YARALANDI

Bu sırada çarpışmanın şiddetiyle binada oturanlar ise yaşanan sarsıntı nedeniyle deprem olduğunu zannederek yatakların kalktı. Kaza olduğunu anlayan apartman sakinleri polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Bu sırada evlerinden çıkan bina sakinleri yaralıları midibüsten çıkardı.

POLİS KAZA İLE İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATTI

İhbar üzerine olay yerine gelen polisler kaza yerine güvenlik şeridi çekti. ilk tedavileri olay yerinde yapılan yaralılardan 4’ü Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesine, 2 kişi Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesine, 2 kişi İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma hastanesine, 1 kişi Dokuz Eylül Hastanesi ve 3 kişi ise Buca Seyfi Demirsoy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine sevk edildi. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi. Polis kaza ile ilgili soruşturma başlattı.