İzmir Haberleri

İzmir Buca’da aile hekimi, hasta yakınının ölüm tehdidine uğradı!

Alınan son dakika haberine göre İzmir'in Buca ilçesinde kimliği belirlenemeyen kişi, çocuğunun aşıları için aile sağlığı merkezine gelmesi üzerine bekletildiğini belirterek tartışma çıkardı. Çıkan tartışmada aile hekimi ölümle tehdit edildi. İzmir Tabipler Odası'ndan konu ile ilgili açıklama geldi.

İzmir’in Buca ilçesinde bir aile sağlığı merkezinde çocuğunun aşıları için gelen kimliği belirsiz kişi, bekletildiğini belirterek merkez çalışanlarıyla tartışmaya başladı.

ÖLÜMLE TEHDİT
Aşı işlemlerinin sosyal mesafe korunarak ve sırayla yapıldığını anlatmaya çalışan aile hekiminin hasta yakını tarafından ölümle tehdit edildiği belirtilen açıklamada, şikayetçi olunduğu, adli işlemler için karakola ifade verildiği kaydedildi.

İZMİR TABİPLER ODASI’NDAN AÇIKLAMA

“Odamız hukuki süreci meslektaşımız adına takip edecektir. Sağlık çalışanlarının ağır bir iş yükü altında olduğu bu dönemde bir hasta yakınının kendi sağlığı için olmasına rağmen sırada bekletildiği gerekçesiyle ölümle tehdit etmesi biz sağlık çalışanlarını derinden üzmüştür. Pandemi döneminde dahi çocukların aşılarını aksatmamak için canla başla mücadele eden aile hekimi ve aile sağlığı elemanlarının bu tür davranışlarla karşı karşıya kalması kabul edilemez.

Biz hekimler her ne koşulda olursa hekimlik yapmaya devam edeceğiz. Tek beklentimiz, güvenli ve şiddetsiz bir çalışma ortamında çalışmak.”