İzmir Haberleri

İzmir Buca'da 92 yaşındaki yaşlı adamın parasını gasp ettiler!

İzmirli Nazım Akbaş, evinin önünde otururken yanına yaklaşıp “Amca bir ekmek parası” diyen genci kırmak istemedi. Cüzdanını elinden alarak kaçan kapkaççı bu sırada yaşlı adamı da sandalyesinden düşürdü. Akbaş, “İhtiyacı olduğunu söylese, zaten verirdim” dedi.

ÖNCE DİLENDİ, YAŞLI ADAM PARAYI ÇIKARINCA DA ÇALIP KAÇTI

İzmir’in Buca ilçesinde yaşayan 92 yaşında Nazım Akbaş, evinin önünde otururken 28 yaşlarındaki kapkaççının kurbanı oldu. ‘Bir ekmek parası’ diye dilenen kapkaççı, Nazım Akbaş’ın para vermek için çıkardığı cüzdanı kaparak ara sokaklarda izini kaybettirdi. O an oturduğu sandalyeden düşen talihsiz adam, büyük şok yaşadı. Akıl almaz olay Buca Şirinyer Koşuyolu bölgesinde yaşandı. 92 yaşındaki Nazım Akbaş, kapkaç mağduru olmadan hemen önce hava güzel olduğu için evinin önünde oturduğu sandalyede çevreye bakıp hava alıyordu.

BANA DOĞRUSU SÖYLESE KENDİ ELİMLE VERİRDİM!

Bu sırada yoldan geçen 27 yaşlarındaki kapkaççı Akbaş’tan para istedi. Gencin durumuna üzülen Akbaş, para vermek için cüzdanını çıkarınca kapkaç olayı gerçekleşti. Cüzdanındaki 500-600 lira para olduğunu belirten Nazım Akbaş “Benden bir ekmek parası istedi. Ben de ona ’10 lira vereyim oğlum. dur’ dedim. Cüzdanımı çıkardığım anda elime saldırdı. Gerçekten ihtiyacı olduğunu söylese, bana doğruyu anlatsa hepsini kendi elimle verirdim. Bu yüzden çok üzüldüm, hakkımı helal etmiyorum” dedi. Polis, Akbaş ailesinin başvurusu üzerine kapkaççıyı yakalamak için çalışma başlattı.

Bir yanıt yazın