İzmir HaberleriManşet

İzmir Bostanlı’daki Yasemin Cafe’de yangın çıktı!

İzmir Bostanlı'da bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait Yasemin Kafe'de yangın çıktı. Bacasında başladığı öğrenilen yangın sonrası kafe tamamen kullanılamaz hale geldi. Belediye, kafenin yeni konseptiyle en yakın zamanda yeniden faaliyete gireceğini duyurdu.

İzmir Bostanlı’da bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait Yasemin Kafe ve Restoran’da öğleden sonra  14.30 sıralarında yangın çıktı. Müşteriler ve kafe çalışanları hızla tahliye edilirken ihbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürülen yangın sırasında herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

Yangının mutfak bacasında başladığı ve rüzgarın da etkisiyle alevlerin kısa sürede bütün kafeyi sardığı bildirildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı itfaiye ekipleri yaklaşık bir saatlik çalışma ile alevleri söndürdü.

KAFE KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Yangın nedeniyle işletme tamamen kullanılmaz hale gelirken mutfağın tamamen kül olduğu görüldü. İşletmenin çatısın da büyük bölümünün yangında dolayı kül oldu.

ETRAFI ÇEVRİLDİ

Yangında zarar görmeyen depodaki ürünleri soğutucu dorsesi belediyenin bir başka işletmesine taşıdı. Kafede çökme riski nedeni ile etrafı çevrilerek meraklı insanların yaklaşması önlendi.

EN KISA SÜREDE FAALİYETE GEÇECEK

Her gün yüzlerce misafir ağırlayan Yasemin Kafe hakkında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden bir açıklama yayımlanarak kafenin en kısa sürede onarılarak yepyeni bir dekorasyon ile kısa sürede faaliyete gireceğini bildirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklama şu şekilde:

“İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Grand Plaza tarafından işletilen Karşıyaka Bostanlı’daki Yasemin Kafe’de çıkan yangın tesiste ciddi hasara neden oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri olayın can kaybı yaşanmadan atlatılmasının sevindirici olduğunu belirterek, tesisi en kısa sürede yeniledikten sonra İzmirlilerin hizmetine sunacaklarını açıkladı.”

“TESELLİMİZ KİMSEYE ZARAR GELMEMESİ”

“Her kesimden İzmirlinin gözde buluşma mekanları arasında yer alan Bostanlı Yasemin Kafe’de saat 14.00 sıralarında yangın çıktı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Grand Plaza şirketinin işlettiği tesisin bacasında başladığı öğrenilen yangın, ahşap çatının alev alması nedeniyle büyüdü. Olay yerine ilk olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı Bostanlı İtfaiye Grubu ulaştı. Ekipler tahliye işlemlerini kısa sürede gerçekleştirerek olay yerinin güvenliğini sağladı. Herhangi bir can kaybı yaşanmadan kontrol altına alınan yangının ardından yapılan incelemede bina çatısının üçte ikisinin yanarak zarar gördüğü tespit edildi. Olayın ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından yapılan değerlendirmede, böylesine üzücü olayın kimseye zarar gelmeden atlatılmış olmasının en büyük teselli kaynağı olduğu belirtildi. Özellikle Karşıyakalılar için simgesel bir anlam taşıyan Yasemin Kafe’nin en kısa sürede yeniden hizmete girmesi için çalışmaların başlatılacağı dile getirildi.”

İŞTE YANGIN GÖRÜNTÜLERİ

 

YANGIN SONRASI YASEMİN KAFE