İzmir Haberleri

İzmir Bornova’da temizlikte yeni dönem başladı!

Bornova Belediyesi daha temiz çevre hedefiyle yeni dönem başladı ve yenilikler yapılmaya devam ediliyor. En son araç finosunu yenileyen belediye bu sefer Temizlik İşleri Şantiyesi’ni yeniliyor. Atık Transfer İstasyonu bulunan şantiyede, araçlar için yeni yıkama istasyonu ve bakım atölyesi yapılıyor. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ yapılması planlanan ve yapılan yenilikler ile şantiyenin adına yakışır bir görünüme kavuşacağını ve işlerin daha hızlı yürütülmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca il geneli yoğun yağış yaşanan dönemlerde ortaya çıkan sorunların önlenmesi için alt yapıya yönelik çalışmalar da gerçekleştiriliyor.

Mustafa İduğ, İnşaatı devam eden Evsel Atık Tranfer İstasyonu sayesinde hem yakıt maliyetlerinden hem de zamandan tasarruf edeceklerini söyledi.Başkan İduğ, “İstasyonun devreye girmesiyle Bornova’nın evsel atıklarını toplayan 39 çöp kamyonumuzun boşaltım yapmak için Bornova’ya 23 km uzaklıkta bulunan Harmandalı’ndaki Büyükşehir Belediyesi Düzenli Depolama Alanı ya da yoğunluk nedeniyle zaman kaybına neden olan Halkapınar’daki transfer istasyonuna gitmesine gerek kalmayacak. Çöp kamyonları ve ilgili personel biriken çöpleri toplamak için daha çok zamana sahip olacak” dedi.

Bornova Belediyesi temizlik işlerinde kullandığı tamamı öz malı olan araçlar için şantiye içerisinde bakım ve onarım atölyesi ile yeni araç yıkama istasyonu kuracak. Ayrıca şantiye içerisinde araçların park ettiği alan özellikle şiddetli yağışlardan olumsuz etkilenmemesi için yeniden düzenlendi, yağmur suyu kanalları yapıldı.

Bir cevap yazın