Genelİzmir Haberleri

İzmir Bornova’da ”Sabri Abi” operasyonu

İzmir’in Bornova ilçesinde tam kapanma kararı uygulamaya konulduktan sonra denetimler hızla arttı. Güvenlik güçleri kumarhaneye dönüştürüldüğü öğrenilen bir hayvan çiftliğine ”Sabri Abi” isimli operasyon gerçekleştirdi.

İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kavaklıdere Mahallesi’nde bir hayvan çiftliğinin kumarhaneye döndürüldüğü bilgisini aldı. Bunun üzerine teknik ve fiziki takip başlatan jandarma, ormanlık alan içerisindeki kumarhaneye ‘Sabri Abi’ isimli operasyon gerçekleştirdi.

Operasyonun adı ”Sabri Abi” çünkü kumarhanenin hemen hemen her köşesinde Kolpaçino filminden kesitler var ve Aydemir Akbaş’ın resimleri her köşede mevcut. Daha önce de bazı kumarhanelerde rastlanılan film karakteri İzmir polisinin operasyon ismine de ilham oldu.

TEK TEK YAKALANDILAR

Jandarma ekiplerini gören bazı kişiler, kumarhaneyi terk ederek ormanlık alanda kaçmaya çalıştı. Operasyon öncesi kumarhane çevresini abluka altına alan jandarma, kaçan kişileri tek tek ormanlık alanda yakaladı. Baskınında suçüstü yakalanan kişiler, görüntülenmemek için masaların altına saklandı.

Müşterilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıkları anlaşılan kumarhane sahiplerinin gelen kişilere yiyecek ve içecek gibi gıda malzemeleri ikram ettiği de belirlendi.

DUVARDA KOLPAÇİNO RESİMLERİ ASILIYDI

Öte yandan, baskında senaryosunu Şafak Sezer’in yazdığı ve yönetmenliğini yaptığı ‘Kolpaçino’ filminden alınan bazı fotoğrafların kumarhane duvarlarına asıldığı fark edildi.

Filmde ‘Sabri abi’ rolündeki Aydemir Akbaş’ın resminin asıldığı duvarda, altında argo kelimeler yazıldığı görüldü. Jandarma ekiplerinin daha önce de bir kumarhaneye düzenlediği operasyonda, yine sanatçı Aydemir Akbaş’ın filmindeki bir repliğinin kumarhane duvarına asılması dikkat çekmişti.