Gündemİzmir Haberleri

İzmir Bornova’da panik! Sokak kapatıldı

İzmir’in Bornova ilçesinde dün akşam 5 katlı bir binanın 4. katındaki dairenin zemininde ve tavanında çatlaklar meydana geldi. Bunun ardından bina tahliye edildi. Öte yandan önlem amacıyla binanın bulunduğu sokak araç trafiğine kapatılırken, yaya geçişleri de kontrollü sağlanmaya başlandı.

Kazım Dirik Mahallesi 167 Sokak’taki 5 katlı binanın 4’üncü katındaki dairenin zemininde ve tavanında dün akşam çatlaklar meydana geldi. Dairede oturan üniversite öğrencisi, panikle kendisini dışarı attı.

APARTMAN SAKİNLERİ BİNAYI TERK ETTİ

14 daireli binada bulunan diğer kişilere haber verilmesi üzerine çoğu üniversite öğrencisi 20 kişi, apartmanı terk etti. İhbar üzerine bölgeye 110 AKS, AFAD ve polis ekipleri sevk edildi. Tahliye işlemlerinin ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Bornova Belediyesi ekipleri, binada ve dairede inceleme başlattı.

Polis ekipleri, güvenlik şeridi çekerek, sokağı araç trafiğine kapatırken, yayaların da kontrollü olarak geçişlerine izin verdi. Ayrıca itfaiye ve AKS ekipleri de bölgede tedbiren beklemeye başladı.