İzmir Haberleri

İzmir Bornova’da ödüllü kadın girişimci tarafından ilk kez şarküteri cafe açıldı!

5 yıl önce kurulan doğal gıda markası Bilge Çifliği İzmir’in Bornova ilçesinde de şube açtı. Bilge Altınmakas Özgenoğlu tarafındabn şarküteri cafe konseptinde açılan cafe’de, glutensiz ürünler, bebek ve çocuklar için özel üretilen çikolatadan çeşitli ürün yelpazesi yer alıyor. Cafenin başarılı girişiiccsi Bilge Altınmakas Özgenoğlu, Amerika Packing Of World Platformu’nda ambalaj tasarımı ödülü ve Facebook Shemeansbusiness Projesi’nde Türkiye’nin Başarılı 20 Kadın Girişimcisi gibi birçok ödülün de sahibi.

Gıda sektöründeki tecrübesi ile 2015 yılında doğal gıda markası Bilge Çiftliği’ni yaratan Bilge Özgenoğlu, kısa sürede başarı hikayesi yazdı. Doğal beslenme konusunda farkındalık yaratarak kurduğu Bilge Çiftliği doğal gıda markası ve internetten gıda satışı yaptığı shop.bilgeciftligi.com adlı alışveriş sitesi ile dikkat çeken Özgenoğlu, şarküteri cafe konseptiyle ilk şubesini de Bornova’da açtı.

Bilge Çiftliği Şarküteri Cafe’de, glutensiz ürünler, bebek ve çocuklar için özel üretilen çikolatadan tarhanaya kadar katkısız yiyecekler, özel ithal peynir ve soslar, ayrıca yerel üretim kooperatiflerin sağlıklı ve ulaşılabilir fiyatlı ürünlerinin yer aldığı mekanda soğuk sandviç, atıştırmalık ve tatlılar eşliğinde çay-kahve servisi de yapılıyor.

Yeni şubeler yolda

Kurulduktan kısa bir süre sonra Capital ve Ekonomist’in Anadolu Markaları Yarışması’nda Küçük İşletmeler Dalı Birinciliği, Amerika Packing Of World Platformu’nda ambalaj tasarımı ödülü ve Facebook Shemeansbusiness Projesi’nde Türkiye’nin Başarılı 20 Kadın Girişimcisi gibi birçok layık görülen Özgenoğlu, sosyal sorumluluk çalışmalarına da destek veriyor. Yüksek kimya mühendisi olan Özgenoğlu, doğal gıdaya karşı büyük bir ilginin olduğunu ve bu yıl içinde yeni şubeler açacaklarını belirterek şu bilgileri verdi: “Giderek doğallıktan uzaklaşan gıda sektöründe beslenmenin insan hayatını ne kadar olumsuz etkilediğinin farkındayız. Bilge Çiftliği serüvenimiz de böyle başladı. ‘Sağlıklı beslenme, sağlıklı bireyler’ felsefemiz ile yoğunlaştırılmış kalite kontrol ve ar-ge çalışmaları ile Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından özenle seçilmiş doğal gıda ürünlerimizi tüketicilerimizle paylaşıyoruz. Başarımız franchise teklifleri ile taçlandı. İlk şubemizi bir girişimci ile ortaklaşa açtık. Bu yıl içinde yeni şubeler vermeyi planlıyoruz.”

Bir cevap yazın