İzmir Haberleri

İzmir Bornova’da ev yangını! 1 yaralı

İzmir'in Bornova ilçesinde 2 katlı bir binanın 2. katında nedeni bilinemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Evde yaşayan yaşlı kadının vücudunda yangından dolayı yanıklar oluştu. Yaşlı kadın hastaneye kaldırılırken yangının çıkış nedeni ise araştırılmaya başlanıldı.

İzmir’in Borova ilçesinde saat 23.30 sıralarında 2 katlı bir binanın 2. katında nedeni bilinemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Evden alevlerin yükseldiğini gören vatandaşlar durumu itfaiye, sağlık ve polis ekiplerine bildirdi.

YAŞLI KADIN YARALANDI
Adrese gelen itfaiye ekipleri yangına müdahalede bulunurken, bu sırada, vatandaşların Halime Uyaner’in evde olduğu bilgisini vermesi üzerine, ekipler eve girerek yaşlı kadını alevlerin arasından çıkarttı. Alevlerden ve dumandan etkilenen Uyaner’in vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluştuğu öğrenildi. Sağlık ekiplerine teslim edilen Uyaner, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Yaşlı kadının hastanede tedavisi devam ederken, itfaiye ekiplerince yangın söndürülerek kontrol atına alındı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Öte yandan, itfaiye ekipleri, henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangının çıkış sebebini araştırırken, polis ekiplerince olayla ilgili soruşturma başlatıldı.