İzmir Haberleri

İzmir Bornova'da korkunç intihar! Rüyamda gördüm dedi ve…

İzmir’de genç yaşında canına kıyan kızın intihar hikayesi kan dondurdu.

ARKADAŞLARINA SORDU, SAĞ MI SOL MU?

Misafirliğe gittiği arkadaşının evinde yaşamına son veren Sıla Kara’nın, rüyasında kendisine ölmek için iki seçenek sunulduğunu anlattığı, sınıf arkadaşlarına, “sağ mı sol mu?” diye sorup ona göre intihar ettiği ortaya çıktı…

O GECE CANINA KIYDI

Geçtiğimiz akşam İzmir Bornova’da yaşanan intihar olayı herkesi şoke etti. Bornova Hikmet Aybars Karabacak Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Sıla Kara, arkadaşının evinde misafir olarak kaldığı gece, yaşamına son verdi. İntihar olayı İzmir’in Bornova İlçesi İnönü Mahallesi’nde bulunan dört katlı apartmanın giriş katındaki dairede yaşandı.

OLAY NASIL GELİŞTİ

Hikmet Aybars Karabacak Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Sıla Kara, yakın arkadaşı Esra Duman ve annesi Nazik Ocak’ın evinde misafir olarak kalmaya gitti. Bütün akşam birlikte oturan iki arkadaş sohbet edip uyumak için odalarına çekildi.

RÜYASINDA GÖRMÜŞ

Duman, sabaha karşı 04.20 sıralarında uyandığında arkadaşını odada göremeyince paniğe kapıldı.

Banyoda da arkadaşını bulamayan Duman, durumu annesine haber verdi. Bu sırada anne Nazik Ocak, balkon kapısının açık olduğunu fark etti. Balkona çıkan anne Nazik Ocak ve kızı Esra Duman, korkunç manzara ile karşılaştı. Sıla kendini eşarpla asmıştı.

Yeni Asır’dan Fatih Şendil’in haberine göre; Arkadaşının, evlerinde intihar ederek yaşamına son vermesi sonrası şoka giren Esra Duman, “Bilgisayar oyunu oynayıp oynamadığını bilmiyorum. Ancak, bir sınıf arkadaşına anlattığına göre rüyasında ölümü görmüş, kendisine iki seçenek sunulmuş. Biri evde, biri de uçurumda ölüm. O da bir seçeneğe sağ, diğerine de sol diye kod verip sınıf arkadaşlarına whatsapp gurubunda sormuş. Kimse Sıla’nın intihar edeceğini düşünmemiş. Herkes dövme yaptıracak zannetmiş. Çok üzgünüm, bildiğim kadarı ile büyük bir sorunu yoktu” dedi.

Bir cevap yazın