İzmir Haberleri

İzmir Bergama'da yol kenarındaki cesedin sırrı çözüldü!

İzmir’in Bergama ilçesinde 4 Aralık günü Çandarlı Kavşağı’nda yol kenarında kimliği belirsiz bir erkek cesedi bulundu. Jandarma ekipleri cesedin kimliğinin Ramazan Arıkan isimli kişiye ait olduğunu belirlerken, Arıkan’a otomobilin çarpıp kaçtığını bildirdi.

DEDEKTİF GİBİ İZ SÜRDÜLER
Olayla ilgili İzmir İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), Dikili 13. JASAT ve Zeytindağ Jandarma Karakol Komutanlığı personelinden oluşan özel bir ekip kuruldu. Çalışmalar neticesinde yüzlerce araç arandı. Kontrol noktasında şüpheli araç profili ile uyuşan araçlardan birinde yakın zamanda boya işlemi, tampon değişikliği ve sis farı değişikliği yapıldığı, ayrıca mazgallarında cam kırıkları olduğu tespit edildi. Yapılan kontrollerin ardından araç sahibi ve sürücüsü H.Y. gözaltına alındı.

ÇARPAN ŞAHIS YAKALANDI
Kazayla ilgili gözaltına alınan H.Y.’nin aracını 10 Aralık tarihine kadar sakladığı ve o tarihte kazaya dair emareleri yok etmek için aracı Menemen ilçesinde ikamet eden kayınbiraderi B.O.’ye verdiği belirlendi. B.O.’nün ise Menemen Sanayi Sitesi’nde aracın tamirini yaptırdıktan sonra 23 Aralık’ta aracı eniştesi H.Y.’ye teslim ettiği anlaşıldı. Aracın tamirini yaptıran kayınbirader B.O. Menemen ilçesinde yakalanıp gözaltına alınırken, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Aracıyla Ramazan Arıkan’a çarparak ölümüne neden olduğu düşünülen H.Y. ise sevk edildiği mahkemece tutuklanarak Bergama M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

AYNI OLAY DAHA ÖNCE DE YAŞANMIŞTI
14 Aralık tarihinde Menderes Çileme Mahallesi’nde meydana gelen olay da aynı yöntemle çözülmüştü. Kaçan araç sürücüsünün tespitine yönelik yapılan araştırma ve istihbarat çalışmalarında, olay yerinde çarpma sonucu düşen araç parçalarından aracın marka ve modeli belirlenmiş ve sürücüsü yakalanmıştı. Adli makamlara sevk edilen şoför M.A., elektronik kelepçe uygulanmak suretiyle adli kontrol altına alınmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı