İzmir Haberleri

İzmir Bayraklı’da yangın!

İzmir'in Bayraklı ilçesinde iki katlı bir evde nedeni bilinemeyen bir sebepten dolayı mutfakta yangın çıktı. Meydana gelen yangın kısa sürede büyürken can kaybı yaşanmaması çevredekileri sevindirirken ev kullanılamaz hale geldi.

İzmir’in Bayraklı ilçesinde sabah saat 05.20 sıralarında iki katlı bir evde nedeni bilinemeyen bir sebepten dolayı mutfak bölümünde yangın çıktı. Mutfakta başlaya yangın kısa süre içerisinde büyürken evde yaşayan vatandaşlar evi terk etti.

YANAN EV KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Alevleri gören vatandaşlar polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye uzun uğraşlar sonucu alevleri kontrol altına alarak soğutma çalışması yaptı. Yangında şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken, yanan ev kullanılamaz hale geldi.

“DURUM TAM NET DEĞİL”

Yangında evi kullanılamaz hale gelen Celal Demir (43), büyük mağduriyet yaşadıklarını dile getirdi. Demir, “Yangının mutfakta başladığını öğrendik. Olay Yeri İnceleme ekipleri de çocuk odasından çıktığını düşündüklerini belirtti. Durum tam net değil, rapordan sonra netlik kazanacak.

Mağduriyetimiz çok. Bu daire komple kül oldu. Alt katta 4 tane dairem var onlar da büyük hasar gördü. Evdeki eşyalar komple yandı. Elektrik tesisatları da dahil olmak üzere komple kül oldu. Zararımız çok büyük. Yangın saat 05.20’de çıktı ama itfaiye çok geç geldi. Yaklaşık 1 saat sonra müdahale ettiler yangına. Beni aradılar yangın için, ben buraya geldiğimde ev zaten kül olmuştu” açıklamasında bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, yangının kesin çıkış nedenini belirlemek için itfaiye ekipleri de çalışma başlattı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu