İzmir Haberleri

İzmir Bayraklı’da terk edilmiş metruk binalar yıkılmaya başladı!

İzmir'in Bayraklı ilçesinde terk edilen binaların yıkımına vatandaşlar gelen talep doğrultusunda devam ediliyor. Yetkililerden gelen açıklamaya göre güvenlik tehlikesi olan mahallelerdeki binaların binaların mevzuata uygun şekilde yıkımını sağlamak için çalışmalara devam edileceğini söylenildi.

İzmir’in Bayraklı ilçesinde terk edilmiş ve güvenlik tehlikesi olan bazı metruk binalar vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda yıkılmaya başlanıldı.

TURAN MAHALLESİ’NDE BAŞLADI
Bayraklı Belediyesinin uyarılarda bulunduğu vatandaşlara ait metruk yapılar Turan Mahallesi’nde yıkılıyor. Daha önce Fuat Edip Baksı, Gümüşpala ve Adalet gibi farklı mahallelerde de uygulanan işlemin, önümüzdeki günlerde Mansuroğlu Mahallesi’nde de devam edileceği kaydedildi. Yetkililer, Bayraklı’nın ihtiyaç duyulan mahallelerinde güvenlik tehlikesi oluşturan binaların mevzuata uygun şekilde yıkımını sağlamak için çalışmalara devam edileceğini vurguladı.

CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİ TEHDİT EDEN BİNALAR
Halkın can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk haldeki yapıların zaman zaman uyuşturucu madde kullanan gençlerin mekanı haline geldiğini belirten vatandaşlar, uygulamadan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Bayraklı’da tehlike arz eden yapıların ilçenin görünümünü bozmasına müsaade etmeyeceklerini vurgulayan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Yurttaşlarımız çevrelerindeki bu tarz yapıları ilgili birimlerimize bildirebilir. Gerekli yazışmaları tamamladıktan sonra biz de uygulamaya başlarız” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı