İzmir Haberleri

İzmir Bayraklı’da sağanak yağış sokaklarda çökmelere neden oldu!

İzmir Bayraklı'da sağanak yağmur nedeniyle bazı sokakların yollarında çökmeler meydana geldi. Çökmeler meydana gelirken yağış sebebiyle 2 araç çukura düştü. Araçların çukura düşmesi üzerine can kaybı yaşanmazken maddi zarar meydana geldi. 

İzmir’in Bayraklı ilçesinde dün gece meydana gelen olumsuz hava koşulları yüzünden sağanak yağış sokaklarda çökmeye neden oldu. Bazı araçlar ise oluşan çukurlara düştü.

YOĞUN ÇABA SARF EDİLİYOR
Şehrin bazı noktalarında su baskınları meydana gelirken, yağış sebebiyle trafikte aksamalar yaşanmaya devam ediyor. Trafik polisleri, şehrin birçok noktasında sıkışıklığı açmak yoğun çaba sarf ediyor.

Alpaslan Mahallesi 1620/12 sokakta da yağış sebebiyle asfaltta çökmeler meydana geldi. Biriken sular halka zor anlar yaşatırken, iki otomobil oluşan çukurlara düştü. Maddi hasar meydana gelen araçlar çekici yardımıyla çıkarılırken, sokağa gelen ekipler hem temizlik hem de çöken bölgeyi doldurmak için çalışmalara başladı. Aracıyla oluşan çukura düşen sürücü, o anları şöyle anlattı:

“Yağmur sebebiyle her yer kilit durumdaydı. Ben de işe yetişmek için ve yolu biraz olsun kısaltmak için bu sokağa girdim. Önümden iki araba döndükten sonra ben de döndüm. Yağmur suları çok yoğun aktığı için çukuru görmedim ve düştüm. ‘Allah’ dedim kaldım. Ekiplerin yardımıyla arabayı çıkardık. Kaportada biraz hasar var. Alt takımda hasar olup olmadığı serviste belli olacak”

Mahalle sakinleri de hemen her yağmurda sokaklarında benzer görüntülerin olduğunu söyleyerek yetkililerden yardım istedi. Uzun yıllardır aynı mahallede oturduğunu söyleyen Yusuf Yurt (55), “50 senedir burada oturuyorum. Maalesef bu durum İzmir’in çilesi. Yetkililere defalarca söylememize rağmen ne yazık ki sonuç alamadık. Bir aydan beri mahalleye beton atılsın diye söylememize rağmen sonuç alınamadı. Her yağmurda bunu yaşıyoruz” dedi.Durumu çok kez bildirmelerine rağmen halen bir sonuç alamadıklarını söyleyen Resul İnce (60) ise, “Bu kış 4 araba bu sokakta çukura düştü. Başka hiçbir yerde bu görüntüyü bulamazsınız. Belediyeye söyledik ama hiçbir çözüm bulunamadı. Bu şekilde olmaz” dedi.
Meteorolojiden alınan bilgiye göre sağanak yağışın öğle saatlerine kadar etkili olacağı, akşam saatlerinde ise şehri terk edeceği öğrenildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı