İzmir HaberleriManşet

İzmir Bayraklı’da ölü bulundular: Doğa olayı ya da radyoaktivite olabilir!

İzmir‘in Bayraklı ilçesindeki herkesi şaşırtan bir olay yaşandı. Vatandaşlar tarafından bölgede 9 flamingo ölü olarak bulundu. Yetkilerin ihbarının ardından bölgeye gelen ekipler incelemelerde bulundu. Durum hakkında açıklamada bulunan uzmanlar ise flamingoların ölüm sebebinin bir doğa olayı ya da radyoaktivite olabileceğini ifade ettiler.

İzmir Bayraklı Meles Deltası civarında vatandaşlar gördükleri ölü flamingolar karşısında şoke oldular. Bunun üzerine vatandaşlar tarafından yetkililere hemen ihbarda bulunuldu. Bölgeye gelen Çiğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri 9 flamingonun ölümüne ilişkin incelemelerde bulundular.

Hayatın olağan akışına aykırı bir durum

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çiğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Koordinatörü Ürgen Tepe, “Bugün Bayraklı sahilinde gördüğümüz bu manzara bizi oldukça şaşırttı. İlk veriler, flamingoların zehirlendiğine yönelikti ama yaptığımız incelemede zehirlenme değil, bir doğa olayı ya da radyoaktivite olabileceği yönünde. Belki elektrik çarpması da olabilir. Flamingoların 9’unun birden bu bölgeye düşmesi, hayatın olağan akışına aykırı bir durum. İzmir Büyükşehir Belediyesi de bu durumla ilgili çalışma yapacaktır. Kesin ölüm nedenleri de yapılacak bu çalışmanın ardından netleşir” ifadelerini kullandı.

Ölü olarak bulunan flamingolar ise ekipler tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne götürüldü.