İzmir Haberleri

İzmir Bayraklı’da kumar operasyonu! Suçüstü yakalandılar

İzmir'in Bayraklı ilçesinde Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ihbar üzerine harekete geçti. Ekipler ihbar aldıkları bölgede araştırma yaptıkları sırada bir binanın bahçesinde kumar oynatıldığını tespit etti. Hem koronavirüs tedbirlerine uymadıkları gerekçesiyle, hem de kumar oynamak ve oynatmak suçundan işlem yapıldı.

İzmir’in Bayraklı ilçesinde saat 04.00 sıralarında Turan Mahallesi 1654 Sokak’ta silahlı kavga olduğu yönünde Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ihbar aldı.

KUMAR OYNATILDIĞI TESPİT EDİLDİ
Bunun üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Ekipler, bölgede yapılan araştırmada, metruk bir binanın bahçesinde üzeri tente ile kapatılan bölümde kumar oynatıldığını tespit etti.

ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI
Kumar oynadığı belirlenen 10 kişi gözaltına alındı. Ayrıca poker pulu, tavla, iskambil kağıdı ve ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Emniyete götürülen şüphelilere ‘Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma’ suçundan Umumi Hıfzıssıhha Kanunu uyarınca işlem yapıldı. Ayrıca Kabahatler Kanunu’na göre şüphelilerden 9’una kumar oynadıkları gerekçesiyle para cezası uygulanırken, H.Ş. hakkında da ‘Kumar oynanmasına yer ve imkan sağlama’ suçundan adli işlem başlatıldı.

Etiketler

İlgili Makaleler