DepremlerGündemİzmir Haberleri

İzmir Bayraklı’da Doğanlar Apartmanı’ndan acı haber geldi!

İzmir'in Seferihisar'da meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremde Bayraklı'da yıkılan Doğanlar Apartmanı'ndan acı haber geldi.4 çocuğu ile mahsur kalan Seher Dereli Perinçek ve ikiz kızları Elzem ve Elif Perinçek, yaklaşık 23 saat sonra yaralı olarak kurtarılırken yürekleri dağlayan ise kimliği belirlenemeyen bir çocuğun hayatını kaybetmesi oldu.

İzmir’in Seferihisar ilçesinde meydana gelen 6.6 şiddetindeki deprem İzmirlileri yasa boğdu. Bayraklı ve Bornova’da bazı binaların yıkılması üzerine Doğanlar apartmanının enkazından acı haber geldi.

BİR ÇOCUĞUN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Depremde Ege Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Seher Dereli Perinçek ile çocukları 10 yaşındaki ikizleri Elzem ve Ezel, 7 yaşındaki Umut ve 3 yaşındaki Elif de enkaz altında kaldı. Seher Dereli Perinçek ile 16 saat sonra irtibat kuruldu. Ekiplerin yoğun çabası sonucu depremden yaklaşık 23 saat sonra, saat 14.00 sıralarında Seher Dereli Perinçek ile ikizleri Elzem ve Elif Perinçek yaralı olarak kurtarıldı. Bir çocuğun da cansız bedenine ulaşıldı. Yaşamını yitiren çocuğun kimlik tespiti için çalışma başlatıldı.

ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Öte yandan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ve İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, 7 katlı Doğanlar apartmanında yapılan arama kurtarma çalışmalarını bölgeye gelerek takip etti.

Apartmanın enkazında arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu