İzmir Haberleri

İzmir Bayındır Çiçek Festivali 2019 ne zaman başladı? İşte Çiçek Festivali programı

Türkiye’nin çiçek ihtiyacının yüzde 70’inin İzmir’in Bayındır ilçesinden karşılandığını biliyor muydunuz? Binlerce yıldır farklı kültürlere ev sahipliği yapan Bayındır’da 22. Bayındır Uluslararası Çiçek Festivali başladı.Ramazan ayının gelmesinden dolayı 3 Mayıs’ta başlayan festival 5 Mayıs’a kadar sürecek.

Festival kapsamında Atatürk Caddesi’nde düzenlenen kortej yürüyüşüne AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi ve Köy-Koop Genel Başkanı Neptün Soyer, protokol üyeleri, üreticiler ve vatandaşlar ve Gana, Kolombiya ve Fas’tan dans ekipleri de katıldı.

Çiçekçiliğin gelişmesine büyük önem verdiklerini, sadece bu çiçekçilikte değil tüm alanlarda Bayındır’a hizmet vermeyi sürdüreceklerini ifade eden Hamza Dağ, “Çiçeğin başkenti Bayındır ve bu ismi sonuna kadar hak ediyor. 100 kadar çiçek çeşidi ile Türkiye’nin ihtiyacının yüzde 70’ini Bayındır karşılıyor. Türkiye’ye çiçek üretimini öğreten bu ilçedir” dedi.

Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen ise ilçeyi üretim ve ticarette hak ettiği yere taşıyacaklarını dile getirerek “Çiçekçilikte üretimin artırılması, geliştirilmesi önemli bir konu. Ürünlerimizin sergilenmesi, tanıtılması için de çalışacağız. Öyle bereketli topraklardayız ki 9-10 ay mevsimlik üretim yapılabiliyor. Kadim Anadolu’nun en verimli topraklarındayız. Çiçeklerin açtığı her yerde umutlar da canlanır” dedi.

Zara’nın sahnesi gelenleri coşturdu

Zara’dan muhteşem performans Kendisini dinlemeye gelenlere muhteşem bir gece yaşatan ünlü şarkıcı Zara, sesiyle büyüledi. Konser sırasında sahneye çıkan Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen Zara’ya günün anlam ve önemini taşıyan plaket ve çiçek verildi.

Yaptığı konuşmada Başkan Demirezen ilçemize yakışır bir festival, adına yakışır bir festival düzenliyoruz. Her yer çiçek gibi her yer coşkulu. Önümüzdeki beş yıl içerisinde de tüm özel günlerimizi böyle coşkuyla kutlayacağız diyerek son verdi.

Bir yanıt yazın