GündemManşet

İzmir Barosu’nun Yeni Başkanı Belli Oldu: Yeni Başkan Av. Sefa Yılmaz oldu!

İzmir Barosu Genel Kurulunda, Çağdaş Avukatlar Grubu’nun adayı Sefa Yılmaz seçimi kazanarak Baro Başkanı seçildi.

İzmir Barosu yeni başkanı bugün yapılan oylama ile belli oldu. Bugün başlayan ve yeni dönem baro başkanı, yönetim kurulu, disiplin kurulu, denetleme kurulu üyeleri ile Türkiye Barolar Birliği’ne gönderilecek delegeler saat 17:00’de tamamlanan seçim ile birlikte resmen açıklandı. İkinci gün yapılan oy verme işlemi Kültürpark’taki Celal Atik Spor Salonu’nda bugün gerçekleşti.

Sandıkta yarışanlar arasında, Çağdaş Avukatlar Grubu’nun Başkan Adayı Sefa Yılmaz, Mücadeleci Avukatlar Grubu’nun Başkan Adayı Tacettin Çolak, Avukat Hakları Grubu’nun Başkan Adayı Hüseyin Karakoç, ikiye bölünen Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu’ndan ise İlke Erol ile Ali Barış Ercan yer almaktaydı.

Bugün yapılan seçimin kazananı Çağdaş Avukatlar Grubu oldu. Av. Sefa Yılmaz, İzmir Barosu’nun yeni başkanı olarak seçildi.

Aldığımız bilgilere göre, Çağdaş Avukatlar Grubu adayı Sefa Yılmaz 3 bin 275 oy alarak, en yakın rakibi Avukat Hakları Grubu adayı Hüseyin Karakoç’a 1800 oy fark attı. Sefa Yılmaz’ın listesi eksizsiz olarak seçildi.