İzmir Haberleri

İzmir Balçova'da 10 yaşındaki çocuğun sol ayağının üzerinden araba geçti!

İzmir’in Balçova ilçesinde Cumartesi günü saat 14.20 sıralarında annesi ile karşıdan karşıya geçen 10 yaşındaki Akif Konuksever ayakkabısını bağlamak için yolun kenarında durdu. O sırada virajı dönen beyaz bir araba çocuğun sol ayağının üzerinden geçip gitti.

AMELİYAT OLMA İHTİMALİ BULUNUYOR
Oğlunun çığlıkları üzerine olayı fark eden anne, Akif’i hemen Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırdı. Kırık olmadığı söylenen Akif, evine gönderildi. Ancak artan ağrılar üzerine anne oğlunu, pazartesi günü tekrar hastaneye götürdü. Yeniden muayene edilen Akif’in sol ayak bileği ile topuğu arasındaki kemiğin kırık olduğu ortaya çıktı. Ayağı alçıya alınan çocuğun ameliyat edilme ihtimali bulunuyor.

“SÜRÜCÜDEN BİR HABER YOK”
Anne Elif Konuksever, olayın ardından yoluna devam eden sürücünün bulunmasını istedi. Anne Konuksever, “Karşıdan karşıya geçerken yolu kontrol ettim, araç yoktu. Yolu geçtikten sonra karşıya geçtim ve çocuk elimi bıraktı. Zaten bir iki adım sonra kaldırıma çıkacaktık. Oğlumun çığlığı ile arkamı döndüm. Oğlum savrulmuş bir vaziyette yere düşmüş, ağlıyordu. ‘Ne oldu, düştün mü?’ diye sordum, ‘Hayır araba ezdi’ dedi. Kafamı çevirdiğimde beyaz bir araba geçti, gitti. Plakasını okuyamadım. Çocuğun çığlığı, etrafımızda toplananlar, bizim yaşadıklarımızın hiçbiri sürücünün dikkatini çekmedi ve durmadı. ‘Bir şeyi var mı’ diye sormadı, biz buna çok üzüldük.”

“Şişlik ve morluk olduğu için ayağı geçici alçıya alındı, sonra çıkarılıp gerçek alçıya alındı. Hastanede ne kadar kalacağı hala belli değil. Film sonucuna göre ameliyata alınıp alınamayacağı belirlenecek. Kırılan kemik bilek ve topuk arasında bulunan büyüme kemiklerinden biriymiş, riskli bir yermiş. Bir haftadır okula gitmiyor. Sınav dönemi okulundan ve derslerden uzak kaldı. Psikolojisi de etkilendi. Çok üzgünüz. Sürücüden bir haber yok, izini bulamadık. Vicdani olarak en azından, bir özür dilese bizi rahatlatırdı, iyi olurdu. İnsanın bir hayvana çarpınca bile vicdanı sızlıyor, onu kurtarmaya çalışıyor. 10 yaşında masum bir çocuğa çarptı. İnsanlığımızı kaybediyoruz. Orası viraj ve karşıdan karşıya geçen yayaların önceliği var.”

Bir cevap yazın