Aydın HaberleriGündem

İzmir-Aydın otobanında Metro Turizm’e ait yolcu otobüsü içinde yolcu varken yandı!

İzmir-Aydın otobanında Metro Turizm’e ait yolcu otobüsü saat 18.00 sıralarında içinde yolcu varken yandı. Yangını fark eden şoför, otobüsü emniyet şeridine çekerek yolcuları indirdi. Yangına ilk müdahaleyi yoldan geçen araçlardaki vatandaşlar yaptı. Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Yangın sonucunda otobüs küle dönerken, yolcuların valizlerinin de yandığı öğrenildi.

Alınan bilgilere göre, İzmir-Aydın otobanında saat 18.00 sıralarında seyir halindeki Metro Turizm’e ait yolcu otobüsü, Torbalı sapağında henüz belirlenemeyen bir nedenle bir anda yanmaya başladı.

YOLCULAR İNDİRİLDİ

Alevleri fark eden şoför, otobüsü emniyet şeridine çekti ve yolcular tahliye edildi. Alevler kısa sürede bütün otobüsü sararken, ilk müdahaleyi çevreden geçen araçlardaki vatandaşlar yaptı. Otobüs itfaiye ekiplerinin de müdahalesi sonucunda söndürülürken, araç kullanılamaz hale geldi.

YOLCULARIN VALİZLERİ DE YANDI

Yolcuların valizlerinin de yandığı öğrenildi. Alevlerin yükseldiği, etrafa dumanların yayıldığı yangında ölen ya da yaralanan olmazken, yangın çevredeki ağaçlara da sıçradı. Yanan ağaçlar itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Büyük paniğe neden olan olay anı, saniye saniye cep telefonu ile görüntülendi.