Aydın Haberleriİzmir HaberleriManisa HaberleriMuğla Haberleri

İzmir, Aydın, Muğla, Manisa’da TOKİ’den ev alanlar: Duyuru yapıldı!

İzmir, Aydın, Muğla, Manisa’da TOKİ’den ev alan vatandaşları ilgilendiriyor. Güzel haber verildi. Sosyal medya üzerinden açıklamada bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Daha önce TOKİ’den ev alan ve borcu devam edenler için bir müjdemiz var.” İfadelerini kullandı.

Türkiye’de ev sahibi olmak isteyen birçok kişi TOKİ’ye başvuruyor. Bu kapsamda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum güzel haberi verdi.

Sosyal medya üzerinden açıklamada bulunan Bakan Kurum şu ifadeleri kullandı:


Bugüne kadar tam 1 milyon 170 bin konut inşa eden TOKİ’mizin tecrübesiyle; milletimize uygun fiyatlı güvenli konutlar sunmak için gece gündüz çalışıyoruz. İlk Evim İlk İş Yerim projemiz de bu hedefle yola çıkmış; yerli ve milli imkânlarla yapılan bir MİLLET kampanyası!

Kampanyamızda maliyet üzerinden yaptığımız % 40 indirimle vatandaşımıza en uygun şartları oluşturmaya çalıştık. Ödeme sırasında da kolaylıklar sağlamaya devam edeceğiz. Ayrıca daha önce TOKİ’den ev alan ve borcu devam edenler için de bir MÜJDEMİZ var.

Borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için İNDİRİM KAMPANYAMIZ hazır. Kampanyanın detaylarını Cumhurbaşkanımız
@RTErdogan yarın açıklayacak. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimizin yararına ne varsa yapmaya devam edeceğiz.

TOKİ’ye başvurular devam ediyor mu?

Sosyal konut başvuruları e-Devlet sistemi üzerinden devam ediyor. Vatandaşlar 31 Ekim tarihine kadar başvuru işlemlerini yapabilecekler.