Aydın HaberleriGündemİzmir HaberleriMuğla Haberleri

İzmir, Aydın, Muğla dikkat: Şiddetli olacak! Uyarı yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Ege Bölgesi’nde İzmir, Aydın ve Muğla için kritik açıklama yapıldı. Bu kapsamda, yağışların çok kuvvetli olacağı belirtilirken, vatandaşların tedbirli olmaları istendi. Yağışların bu gece 22.00’de başlayıp salı gecesi 23.59’a kadar sürmesi öngörülüyor.

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre, kuvvetli yağış nedeniyle sel ve su baskınlarına karşı söz konusu illerde yaşayan vatandaşlar uyarıldı. Öte yandan yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekir.

Meteoroloji’nin açıklamasında şöyle denildi:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam saatlerinden sonra Kıyı Ege’de görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, İzmir il merkezi ile batısı ve Muğla’nın Bodrum ile Milas ilçelerinde kuvvetli (30-60 kg/m2), İzmir’in güneyi ile Aydın’ın kıyı (Kuşadası, Söke, Didim) ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”