Aydın Haberleriİzmir HaberleriKütahya HaberleriManisa Haberleri

İzmir, Aydın, Manisa ve Kütahya dikkat! Meteoroloji sarı kodla uyardı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre 25 il sarı kodla uyarılarak kuvvetli yağış olacağı bildirildi. Ayrıca Kastamonu, Sinop ve Çorum için de hortum uyarısında bulunuldu. Peki sarı kodla uyarılan iller hangileri? İzmir'de hava nasıl olacak? İşte detaylar

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan son dakika bilgisine göre aralarında İzmir’inde bulunduğu 25 il sarı kodla uyarılarak kuvvetli sağanak yağış geleceği bildirildi.

HORTUM UYARISI

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yarın Kastamonu ve Sinop çevreleri ile Çorum’un kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli yağış ve dolu etkili olacağı belirtildi.

Açıklamada, oluşabilecek hortum, sel, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve doluya karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli davranması istendi.

SARI KODLA UYARILAN 25 İL NERELERİDİR?

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 25 il için kuvvetli yağış anlamına gelen sarı kodla uyardı.Kuvvetli yağışın beklendiği iller şöyle sıralandı: Ankara, Aydın, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Edirne, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Sakarya, Sinop, Tekirdağ, Uşak, Zonguldak, Bartın, Yalova, Karabük ve Düzce.