Afyonkarahisar haberleriAydın HaberleriDenizli HaberleriEge HaberleriGündemİzmir HaberleriKütahya HaberleriManisa HaberleriMuğla HaberleriUşak Haberleri

İzmir, Aydın, Manisa, Uşak, Afyonkarahisar, Denizli, Muğla dikkat! Yasak başladı

İzmir, Manisa, Denizli, Kütahya, Aydın, Afyonkarahisar, Uşak ve Türkiye’deki diğer tüm iller için hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması bugün itibaren başlıyor.

Koronavirüs önlemleri kapsamında hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması bugün saat 21:00 de başlayıp Pazartesi sabah 05.00’de sonlanacak. Hafta içi belirli saatlerde uygulanan kısıtlama, hafta sonu ise kesintisiz olarak gerçekleştiriliyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin açıklama;

“Saygıdeğer vatandaşlarımız,

Hafta sonlarına yönelik uyguladığımız sokağa çıkma kısıtlamasının altıncı uygulaması bugün saat 21:00 de başlayıp Pazartesi sabah 05.00’de sonlanacaktır.

Bakanlığımızca daha önce çıkarılan Genelgelerle; sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşlarımızın temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için gerekli tüm tedbirler alınmıştır.

Bu kapsamda;

• Market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler bugün saat 20.00’ye kadar, Cumartesi ve Pazar günleri ise 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacaktır. Yine belirtilen süre içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçiler telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebileceklerdir.

• Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerleri ise bugün saat 20.00’ye kadar paket servis+ gel-al şeklinde, 20.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterecek olup bu işyerleri Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebileceklerdir.