Afyonkarahisar haberleriAydın HaberleriDenizli HaberleriEge Haberleriİzmir HaberleriKütahya HaberleriManisa HaberleriMuğla HaberleriUşak HaberleriYerel

İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Uşak, Denizli, Kütahya, Afyonkarahisar’da noterler açık mı?

81 ilde uygulamaya konulan tam kapanma kararı ardından vatandaşların kafa karışıklığı devam ediyor. Bu nedenle kapanma ile ilgili olarak internet sayfalarında sık sık araştırma yapılıyor. Özellikle noterde işi olan vatandaşlar, noterlerin açık olup olmadığını merak ediyorlar. Peki, İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Uşak, Denizli, Kütahya, Afyonkarahisar’da noterler açık mı? Kapanma sona erene kadar noterlerin çalışma saati ne olacak?

Noterde işlemleri olan vatandaşlar tam kapanma döneminde noterin çalışma durumları ile ilgili araştırmalar yapmaya başladılar. Konu hakkında Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin AA muhabirine önemli bilgilendirmelerde bulundu.

10.00-16.00 saatleri arasında hizmet verecek

Tam kapanma sürecinde aksamaya meydan vermemek için nöbetçi noterliklerin hizmet sunacağını söyleyen Cin, kapanma sürecinde açık olacak noterliklere ait bilgilerin Türkiye Noterler Birliğinin internet sitesinden ilan edileceğini bildirdi. Ayrıca yapılan açıklamalarda, noterlerin 10.00-16.00 saatleri arasında hizmet vereceği bildirildi.

Vatandaşların evlerine en yakın noterlerden hizmet alabileceğini ifade eden Cin, “Kapanma döneminde sınırlı sayıda olmak üzere hizmete yetecek kadar noterimiz, nöbetçi noterlik olarak görev yapacak. Küçük ilçelerde bir noter, büyük yerlerde daha fazla noter olacak şekilde hizmetin devamı için vatandaşların acil işlerini görmek üzere noterliklerimiz hizmet verecek.” açıklamasında bulundu.

Noterlerde işi olan vatandaşlar noterliklere gitmeden önce e-randevu sisteminden randevu alabilecekler.