Gündemİzmir Haberleri

İzdeniz duyurdu! Mesai saatlerinde değişiklik!

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZDENİZ Genel Müdürlüğü, koronavirüs ile mücadele kapsamında virüsün yayılmasını engellemek amacıyla erken mesai kararı alarak Bostanlı-Konak ve Bostanlı-Üçkuyular hatlarında seferlerine 06.00’dan itibaren başlama kararı aldığını duyurdu.

Koronavirüs vaka sayısının artmasıyla virüsün yayılmasını engellemek amacıyla İzmir Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu sanayi sitelerinde sabah ve akşam saatlerinde yoğunluk yaşanmaması amacıyla mesainin 07.00’de başlayıp 16.00’da sona ermesi yönünde karar aldığını duyururken İzmir Büyükşehir Belediyesi İZDENİZ Genel Müdürlüğü de Konak-Bostanlı ve Üçkuyular-Bostanlı seferlerini erkene çekti.

EK SEFERLER

Mesai günlerinde saat 06.00’da Bostanlı İskelesi’nden Konak İskelesi’ne ve saat 06.20’de Konak İskelesi’nden Bostanlı İskelesi’ne ek seferler konuldu. Ayrıca 06.20’de Üçkuyular-Bostanlı ve 06.50’de Bostanlı-Üçkuyular araba vapuru ek seferleri de başlatıldı. Büyükşehir’in açıklamasına göre deneme amaçlı başlatılan uygulamaya, ihtiyaç olmadığının görülmesi halinde son verilecek.

ESHOT, İZBAN, METRO, TRAMVAY
İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ESHOT otobüsleri, yoğun hatlarda, mesai günlerinde 05.30’dan itibaren; Metro ve Tramvay ise haftanın her günü 06.00’da seferlerine başlıyor. Büyükşehir – TCDD ortaklığıyla işletilen İZBAN trenleri de ilk seferlerine, Menemen’den 05.16’da, Aliağa’dan 05.37’de, Cumaovası’ndan 05.22’de çıkıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu